Atrodytų kokie dar galėtų būti patogesni išjungimo būdai, juk vis tiek kompiuteris yra išjungiamas. Koks skirtumas vienaip ar kitaip? Deja skirtumas yra. Kompiuterį išjungiat pilnai (Shut down) – kitą dieną tenka visas programas paleisti iš naujo. O kartais būna ypatingai nepatogu, kai turite nešiojamą kompiuterį ir nespėjus padaryti darbo, reikia kažkur tai išvykti. Išjungiate programas, išsaugote bylas ir kompiuterį išjungiate. Jeigu buvo paleista viena ar dvi programos – nieko baisaus, bet jeigu jų buvo daugiau paleistų tenka kitą dieną vėl prisiminti kokias programas pasileisti. Pavyzdžiui, man tenka naudotis vienu metu su daugeliu programų:
- FTP programa su kuria prisijungiu prie ftp serverio ir būnu atidaręs darbui svarbų katalogą;
- paleista Eclipse programa php programavimui.
- Paleista Free CSS Toolbox programa HTML stilių redagavimui.
- Paleista Mircosoft Office Word 2007 programa, kurioje parašytos konkrečios instrukcijos projektui.
- Microsoft Outlook pagalba atvertas svarbus laiškas su prisijungimo slaptažodžiais.
- Google Chrome naršyklė atidariusi 20 puslapių, kuriuose radau dalinę pagalbą klaidos sprendimui.
- Acrobat Reader programoje skaitinėju informaciją 131 puslapyje apie programos parametrų keitimą.
- Atidarytas yahoo messenger programos langas, kuriame darbuotojas atsiuntė kelių punktų prašymą dėl tinklapio informacijos keitimo. Dar nebuvo laiko sutvarkyti.
- Paleista IE8 naršyklė, su kuria tikrinu vieno tiklapio atvaizdavimo klaidas.
- Atvertas notepad programos langas, kuriame yra įrašytas slaptažodis.
Na jeigu dabar reiktų išjungti kompiuterį, tai kitą dieną įjungdamas turėsiu sugaišti laiko su 1,2,5,7,8,10 punktais. Na gal notepad programa ir greitai pasileis, bet sugaišiu laiko atverdamas bylą, kuri yra Documents\katalogas\pakatalogis\slaptai\byla.txt . Kadangi dažnai nereikalinga byla (10 punktas), todėl ant darbastalio jos ir neiškėliau, tenka atidaryti keliaujant per katalogus. Acrobat Reader byla (7 punktas) sukels man taip pat nepatogumų – kuriame puslapyje vakar baigiau skaityti?
Kaip būtų puiku viską išjungus – ryte vėl rasti. Nereikia galvoti apie išjungtas programas, išsisaugoti internetinių puslapių kortelėse ir pan.
Sprendimas yra, ir kai kurie juo naudojasi. Tiesiog vietoje Shut down (Windows 7) spauskite Hibernate arba Sleep.
Hibernate
Hibernate – išjungia kompiuterį, prieš tai visas programas išsaugodamas į kietajame diske sukurtą bylą. Viskas kas buvo operatyvinėje atmintyje persikelia į kietąjį diską. Kitą dieną paleidus kompiuterį – jis pasileis greičiau (nes nebeatliekamos kai kurios konfigūracijos), ir pamatysite visas paleistas programas, o Winamp grotuvas pratęs vakarykščio muzikinio kūrinio grojimą.
Sleep
Sleep – Windows Vista/7 yra panašus į Hiberanate režimą. Nebėra Standby režimo, nes jį gali atlikti Sleep. Sleep režimas gali veikti, kaip paprastas ir kaip hibridinis (hybrid). Kaip paprastas veikia taip – išjungiant kompiuterį per Sleep, visa informacija pasilieka operatyvinėje atmintyje. Todėl galima greičiau paleisti, nei su Hibernate režimu. Bet šiame režime yra pastoviai naudojamas nešiojamo kompiuterio akumuliatorius. Jeigu tai stacionarus kompiuteris – dingus elektros srovei – visa informacija, kuri buvo operatyvinėje atmintyje bus prarasta. Ir kompiuterio OS krausis standartiniu režimu. Hibridinis Sleep pagal nutylėjimą yra įjungtas Vista/7 sistemose. Duomenys paliekami operatyvinėje atmintyje ir plius išsaugomi į kietąjį diską. Jei per kelias valandas kompiuterio neįjungėte – operatyvinė atmintis išvaloma ir viskas lieka kietajame diske. Taip pat elektros srovės dingimo atveju – jūs neprarasite paleistų programų.
Pabaigai
Taigi paprasčiau naudotis Hibernate, nors galima ir Sleep. Tik Sleep dalinai išsekins nešiojamo kompiuterio akumuliatorių.
Tokiu būdu patogiau bus naudotis kompiuteriu, ir nereiks pergyventi dėl nepabaigtų darbų.
Pastaba. Retkarčiais rekomenduoju kompiuterį išjungti normaliu būdu (Shut down) arba jį perkrauti, nes kompiuterio veikimas gali sulėtėti arba atsirasti klaidų, kurias galima pašalinti perkraunant. Aš asmeniškai perkraunu vieną kart į dešimt – dvylika dienų.
Šaltinis: blog.panko.lt